Confrides: 118.25 km | 2,074 m | 4:53:44

Fot.: Kornel Martinger

Opis: Dzień zaczniemy szybkim przejazdem po trasie krajowej. Dojeżdżamy do Callosa d’en Sarria i na charakterystycznym, wiecznie ruchliwym rondzie wybieramy trzeci zjazd. Właścicielom garminów z włączoną opcją Climb Pro już niebawem włączy się 20km podjazd, który jest kręty i malowniczy. W miejscowości Castell de Guadalest możemy zrobić sobie krótką przerwę na kawę w jednej z przydrożnych restauracji by zebrać siły przed drugą częścią podjazdu.

Od tego miejsca drogi stają się coraz bardziej puste, widoki coraz bardziej spektakularne, a podjazd pozostaje niezmiennie konsekwentny i trzyma 4-8% bez jakiś konkretnych wyrypów. W okolicy 45km od wyjazdu powinniśmy znaleźć się w najwyższym punkcie tego dnia – Puerto de Confrides, z którego czeka nas spektakularny i szybki zjazd, na którym warto uważać (jak z resztą na każdym zjeździe).

To jednak nie koniec przyjemności na ten dzień. Czeka nas bowiem lokalny rollercoaster, do którego dostajemy się w bardzo nieoczywisty sposób przez miejscowość Benassau, gdzie po przejechaniu wąskich uliczek wpadamy na lokalną trasę, która składa się z kilku kilkusetmetrowych zjazdów i podjazdów o nachyleniu 11-15%. To jest taki fragment, który za każdym razem daje masę satysfakcji gdy dojeżdża się do miejscowości Fageca, a na Garminie w opcji Climb Pro ma około 8km.

Z Fageca mamy piękny, szeroki i szybki zjazd aż do Castell de Castells, z którego mamy znów kilka opcji. Możemy udać się szybką trasą, czyli dalej w dół do Benigembli (wersja na mapie) lub skorzystać z opcji trudniejszej i wspiąć się ponownie na wysokość blisko 800m na de la Creuetę, z której można zaatakować Coll de Rates od Tarbeny lub zjechać w dół w stronę Callosa d’en Sarria i dalej do Altei, czyli tak jak rozpoczynaliśmy.

Miejsce na kawkę: Jeden z lokali w Castell de Guadalest, przed Confrides jest również kilka punktów. W drodze powrotnej Musette w Alcalali lub równie kolarski lokal w Xaló.

Puerto de Confrides – profil podjazdu

GPX | STRAVA | GARMIN CONNECT


Podobało się? Będzie mi miło jeśli postawisz mi kawę!

Chcesz więcej? Rzuć okiem na pozostałe trasy w przewodniku po Costa Blanca!