O mnie

Mateusz Wójtowicz (coraz bardziej) rozpoznawany w polskim środowisku triathlonowym pod pseudonimem IronMat prowadzący Stronę na Facebooku o nazwie “IronMat – Project Ironman 2023”, profil na Instagramie @wannabeironmat oraz kanał na YouTube’ie o nazwie “Wannabe IronMat”.

Krótka historia

W trakcie pandemii, przy coraz to większej ilości anulowanych imprez zacząłem szukać czegoś nowego po zrealizowaniu swojego celu i przebiegnięciu maratonu poniżej czterech godzin w 2019 roku. Wybór padł na triathlon, w którym w listopadzie 2020 stawiałem pierwsze kroki. Celem, nie tylko tytularnym, ale również aspiracją sportową na ten moment jest ukończenie pełnego dystansu Ironman (3,8km 🏊, 180km 🚴, 42,195km 🏃) w 2023 roku.

Przedrostek “wannabe” odnosi się nie tylko do chęci zostania IronMatem, ale jest równiez wskazaniem na proces, który temu towarzyszy. Same zawody w sportach wytrzymałościowych nie są proste, ale są swoistą “kropką nad i”. W przypadku triathlonu na pełnym dystansie poziom zaangażowania i ilość godzin treningowych jest dla szarego śmiertelnika ogromna dlatego to “Wannabe IronMat” nie dotyczy tylko zrealizowania celu w punkcie w czasie, ale również chodzi o postawę, konsekwencję, dążenie do realizacji własnych marzeń i pragnień, które w przypadku triathlonu są bardzo wymagające.

Nie samym triathlonem człowiek żyje…

…i to prawda. Na codzień realizuję się zawodowo w roli Product Managera pracując nad tworzeniem i rozwijaniem produktu technologicznego. Wiedza i doświadczenie, które zdobyłem pracując już ponad 10 lat w branży IT pozwalają mi realizować się również w ramach projektu “IronMat”, gdzie oprócz samego trenowania jest jeszcze ta warstwa, która odpowiedzialna jest za moją widoczność w mediach społecznościowych i nie tylko.